ZUPA DLA SENIORÓW

Starość mieszka w naszej głowie
2014-03-26

 

     Moi drodzy przyjaciele - im jestem starsza, tym bardziej przekonuję się, że starość człowieka "zamieszkuje" w głowie..... oczywiście, ciało jest wyeksploatowane, są ograniczenia z tym związane. Ale - wigor, energia życiowa, podejście do codzienności a przede wszystkim dokonywanie wyboru pomiędzy LĘKIEM a MIŁOŚCIĄ jest ZAWSZE TU i TERAZ. Paradoksalnie im jesteśmy starsi tym jesteśmy młodsi - a przynajmniej chcę Wam pokazać, że tak jest. Mądrość życiowa, jaką zdobyliśmy jest naszą MŁODOŚCIĄ, siłą napędową jaką znajdziecie w SOBIE.

     Nie odkrywam nic nowego. Gdziekolwiek spojrzycie, tam znajdziemy sentencje dojrzałych ludzi, którzy i w końcówce (dłuższej lub krótszej) życia wiedzieli sens bycia i czerpali radość z życia..... Moja zupa dla seniorów zawiera mądrość życiową i doświadczenie, nauki i nauczki, wspomnienia naszych przygód i ekscytację każdego nowego dnia.

Picasso ..... Dużo czasu zajmuje aby stać się młodym.

MOJE ...... Starość jest w głowie..... zwolnienie procesu starzenia wymaga planu. Kreując i odbierając ostatnią już część naszego życia jako przygodę cieszmy się tym życiem aż do końca.


Susan B. Anthony .... Im jestem starsza, tym wydaje mi się mam większą moc, aby pomóc światu; Jestem jak śnieżna kula, im większa, tym więcej osiągam.


Georg Christoph Lichtenberg... Nic szybciej nie postarza człowieka niż częste myślenie o tym, że się starzeje.

Nikos Kazantzakis - Zorba.... Mądre, sprawiedliwe myśli przychodzą wraz ze starością i spokojem.

Antoni Kępiński.... Ludzie, którzy przyjmują swoją starość, nie robiąc z niej problemu, są młodsi od tych, którzy chcą za wszelką cenę zachować swoją młodość
.


 
Galeria

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. +48 880 529 794
+01 914 281 0240
Irena Rutenberg
    IrenaRutenberg